Exkurze v RD Rýmařov (Publikováno: 5.5.2023)

Dne 26. 4. 2023 jsme byli na exkurzi v RD Rýmařov. Exkurze se zúčastnili žáci 1., 2. a 3. ročníků oborů elektrikář, instalatér, truhlář a zedník se svými učiteli odborného výcviku. Po příjezdu autobusem, který nám zajistila firma, jsme byli rozdělení do dvou skupin.
První skupina sledovala prezentaci, během které paní Janoštíková, personalistka, hovořila o pracovních příležitostech, o možnosti realizace odborného výcviku a o možnosti brigád ve firmě včetně pracovních podmínek a benefitů. Poté nás pan Červený, vedoucí obchodního úseku, seznámil s historií a současností firmy, její výrobní činností a jejím postavením na domácím i zahraničním trhu.
Oba odpovídali na mnohé dotazy žáků i učitelů.
Druhá skupina s panem Borovičkou, vedoucím kontroly, procházela výrobní haly, kde mohla sledovat výrobu a montáž rodinných domků. Také on odpovídal na naše mnohé dotazy.
Na závěr exkurze měly obě skupiny s panem Gerhardem možnost prohlédnout si dva rozestavěné domky.

Foto viz ZDE.