WORKSHOP PRO MLADISTVÉ UCHAZEČE EVIDOVANÉ NA ÚŘADĚ PRÁCE (Publikováno: 26.6.2022)

WORKSHOP
Naše škola uspořádala dne 14. 6. 2022 ve spolupráci s Úřadem práce Bruntál workshop pro mladistvé uchazeče evidované na Úřadě práce v Bruntále, kteří by měli zájem o studium u nás.
Návštěvu z Úřadu práce v čele s paní Markétou Grunerovou, poradkyní z IPS, přivítal pan ředitel Mgr. Michal Durec, DiS. Po zhlédnutí prezentace školy pan ředitel popsal možnosti studia ve škole, představil všechny vzdělávací obory a zodpověděl mnoho dotazů.
 P. Zapletálková provedla skupinu pracovišti odborného výcviku u oborů vzdělání Pečovatelské služby, Kadeřník, Zedník, Truhlář, Elektrikář-silnoproud, Automechanik, Opravář zemědělských strojů a Instalatér. Učitelé odborného výcviku ochotně vysvětlovali vše, co se týká výuky odborného výcviku a odpovídali na dotazy. Z časových důvodů jsme nestihli prohlídku pracoviště odborného výcviku Hvězda.
Spolupráce školy s Úřadem práce v Bruntále je dlouhodobá.  Pravidelně organizujeme besedy pro 3. ročníky. Žáci mají možnost navštívit Úřad práce v Bruntále, seznámit se s jeho činností a s tím, co úřad práce nabízí občanům v oblasti zaměstnanosti a sociálních služeb. Letos besedy z organizačních důvodů probíhaly u nás ve škole. V rámci výuky pracujeme také se zpravodajem, který nám Úřad práce Bruntál zasílá.
Workshopem jsme uzavřeli spolupráci v letošním školním roce a dojednali jsme spolupráci i ve školním roce příštím.

Mgr. et Mgr. Blanka Zapletálková, kariérová poradkyně a koordinátorka spolupráce mezi školou a firmami.