Exkurze v Mondelez Opava (Publikováno: 13.4.2024)

Ve středu 3. 4. 2024  se žáci tříd 3.KČ a 1.KKB zúčastnili se svými učiteli odborného výcviku p. Knížovou, p. Urbancovou a p. Dekanem exkurze ve firmě Mondelez Czech Republic s.r.o. v Opavě (dříve Opavia Opava).
Po příjezdu jsme se všichni nahlásili na vrátnici a dostali jsme vizitky pro vstup do areálu firmy.
Paní průvodkyně Vlachopulosová nás seznámila s historií a současností firmy. Následně jsme absolvovali bezpečnostní školení, dostali jsme ochranné oblečení a obuv. Poté jsme ve dvou skupinách mohli odejít na prohlídku výroby.
Veškeré provozy jsou plně automatizované, velmi se dbá na bezpečnost a hygienu provozů.
Prohlédli jsme si sklady na suroviny a sklady na minimální množství odpadu, které se odváží i jako krmivo pro dobytek. Procházeli jsme prostory, kde jsme viděli  plně automatizované linky na výrobu a distribuci oplatků Orea, Delvita a Fidorka, včetně výroby oplatků pro cizí země, které měly na obalech své vlastní názvy.
Během exkurze nechyběla ani malá ochutnávka výrobků firmy.

Blanka Zapletálková, kariérová poradkyně školy